Informace pro zájemce o štěňátka

 

Štěňátka budou předána novým majitelům očipovaná, očkovaná, odčervená a navíc otestovaná na DM. Samozřejmostí bude také smlouva a očkovací průkaz. Průkaz původu bude předán ihned po vystavení a doručení plemennou knihou ČMKU.

Štěňátkům budeme hledat takový domov, kde se stanou milovaným a právoplatným členem rodiny. Budeme se zajímat o to, jak se pejsek (fenka) má v novém domově, jak roste a prospívá. Uvítáme možnost návštěv a trvalého kontaktu s novými majiteli, budeme rádi za zasílání informací a fotografií.

Uvítáme zájemce, který se se štěňátkem zúčastní SVODU DOROSTU. Na této klubové akci bude pejsek (fenka) ohodnocen odborníkem (poradcem chovu, rozhodčím), kde prostřednictvím svodového kódu budou popsány přednosti a nedostatky daného jedince. Pro chovatele je ohodnocení štěňat na svodu zpětnou vazbou, zda výběr rodičů  a chovatelský záměr byl správný.

V případě zájmu bude samozřejmostí poradenství a pomoc s přípravou na svod, výstavy a bonitaci, pokud se rozhodnete pro uchovnění pejska či fenky.

 

Důležitá upozornění:

NÁHUBEK – vždy pro pejska vybírejte náhubek, ve kterém se  bude moci dobře ochlazovat. Náhubek má být tak velký, aby si v něm pes mohl volně zívnout. Nikdy nepoužívejte látkový fixační náhubek ani na krátkou jízdu autobusem, tramvají či vlakem!!!!! Tento náhubek patří jen na veterinární ošetření, i když vás v obchodech se zvířecími potřebami budou přesvědčovat o opaku. V teplých dnech se může váš pejsek velmi rychle přehřát a může snadno dojít i ke kolapsu nebo úmrtí pejska.

PONECHÁNÍ V AUTĚ ZA TEPLÉHO POČASÍ – nikdy nenechávejte vašeho pejska za teplejších dní zavřeného v autě. V autě je několikanásobně vyšší teplota než venku a nepomůžou ani pootevřená okýnka, auto se velmi rychle vyhřeje a pejskovi může hrozit velmi bolestivá smrt již během několika minut.

Zdroj obrázek: facebook, internet

 

CHLAZENÍ PSA

Jak správně chladit psa
Psa vždy chladíme od spodu, tedy na tlapkách dále pak hrudi, krku, špičkách uší.

Můžeme pořídit chladící podložku, nebo položit na zem mokrý ručník, pes se sám rozhodne, zda si na ručník nebo podložku vleze. Můžeme napustit bazének, ale pejska do něj nenutíme

Mějte na paměti, že i přes to, že máte dobrý úmysl pejska ochladit, můžete mu ublížit, pokud nedodržíte správný postup.

Při cestování používáme otevřený náhubek nikoliv fixační, spoustu lidí ho používá, protože je levný, ale pes se vždy ochlazuje otevřenou mordou a pokud nemá možnost tlamu otevřít, což fixační náhubek pejskovi neumožní, nemůže pořádně dýchat, hrozí kolaps.

Jak NIKDY nechladit psa

Mokré ručníky, hadry, deky na psa neházíme ani do nich psa nebalíme, pes se může během pár minut přehrát ještě víc, zapaří se a hrozí kolaps.

Stříkání hadicí, polévání kýblem: takto nesmíme přehřátého psa chladit, u psa může nastat okamžitý šok a u psů se slabším srdcem hrozí smrt

Házení psa do bazénu, studená sprcha: v žádném případě, u psa může nastat šok

Zmrzlina, kostky ledu, příliš ledová voda: Psi zmrzlinu ani nic studeného nesmějí z důvodu akutního zánětu žaludku, nachlazení, silné angíny

Zdroj: Facebook, internet