Jmenuji se Athos z Hájenska, jsem chodský pes, narodil jsem se 11. 1. 2014 společně se třemi brášky a čtyřmi sestřičkami.

 

Maminka je Cony z Melechovské stráně a tatínek Vick od Strážné skály, ale říká se mu Anuk.


Jsem velmi zvídavý, velký mazel, vášnivý aportér, umím budit respekt, když hlídám zahradu, ale také umím být trošku paličatý, umíněný a urážlivý, ale to prý má panička na mě nejraději, protože jsem svoji povahou podobný prvnímu pejskovi, kterého moji pánečci měli a moc milovali. Jmenoval se Rex (*25. 6. 2000 - †13.1.2014), byl to také choďáček, sice bez PP, ale pánečci viděli oba jeho rodiče (maminka - Asta Prima Daja), nahlédli do jejich průkazů původu a s paní chovatelkou byli ve styku po celý Rexíkův život.

 

 

Nejraději mám míčky, ale také hrozně rád pošťuchuji svoji parťačku Lyru, i když mi pak umí dát pěkně za vyučenou. 

Lyra je kříženka chodského psa, je z útulku ze Slovenska, byla tam asi půl roku a původní majitelé ji bili a i jinak ubližovali. Naši pánečci si pro ni zajeli 31. 5. 2013. Teď je už z Lyry sebevědomá psí slečna a ne ustrašený uzlíček, jako když si ji přivezli. Na bolest a utrpení si naštěstí už ani nevzpomene.Moji pánečci si mě přijeli vybrat už 1. 2. 2014, po dlouhém studiu vytipovaných krycích listů páneček vybral moji chovnou stanici z Hájenska a panička mě, i když už prý měla vybráno podle fotky, kdej sem ji učaroval a i při návštěvě bylo jasné, že to budu já.A protože se na mě už moc těšili, přijeli za mnou na návštěvu hned za 14 dní znovu. Do nového domova jsem odjel 2. 3.2014.
 A tohle jsem já, už dospělý a s mojí rodinou.